Václav Kovář

?

Vénův životopis

Jmenuji se Václav Kovář a je mi 13 let. Před 3 roky jsem začal závodně jezdit quadcross. Moji první čtyřkolku (elektrickou) jsem dostal asi ve 3 letech, kdy jsem jezdil jen po zahradě a učil se čtyřkolku ovládat. V 5 letech jsem přestoupil na benzínovou o obsahu 50ccm. Ježdění na čtyřkolce jsem bral, jako svůj koníček a žádné cíle jsem v tu dobu neměl.

Když jsem trochu povyrostl bylo potřeba zvýšit i obsah čtyřkolky, a tak volba padla na Bashana o obsahu 125ccm, se kterým jsem se už zúčastnil i některých juniorských závodů. A já už věděl že se chci quadcrossu věnovat naplno. Takže v 10 letech jsem začal závodně jezdit na Accessu DDR 100 a získávat první poháry, které mě nakoply k tomu, abych na sobě začal makat a zdokonalovat se.

V sezóně 2021 jsem se zúčastnil seriálu BUFFLER QUAD CUP Malešov, kde jsem vyhrál celkově 1. místo ve své kategorii a stal se startérem roku. Další seriál byl Pistaquad cup Slaný, kde jsem sezónu skončil celkově na 2. místě.

Na sezónu 2022 už mám silnější čtyřkolku a to YAMAHU RAPTOR 250, na které se stále učím a zdokonaluji. Mým cílem na sezónu 2022 je co nejlepší umístění v PČR čtyřkolek juniorů, které je součástí Českého mistrovství čtyřkolek.

Během všech závodů jsem poznal spoustu nových lidí a kamarádů, se kterými se navzájem podporujeme.